ساختن یک روستای زیست بوم سازگار

یه وقت این موضوع واسه من اینقدر روشن نبود که ما مث مورچه هستیم، اگه از کلونی خودمون دور بیافتیم می میریم…. بله می دونم نمی میریم ولی دیگه اون زندگی طبیعی انسانی نیست. ما باید در یک جامعه زندگی کنیم. حتی کلمه جامعه گویا نیست. ما در شهر یک جامعه نیستیم،‌ ما یه مجموعه آدم های جدا جدا هستیم (مث آدم های در حال سفر تو یه اتوبوس یا قطار) که بدون اینکه رابطه انسانی چندانی با هم داشته باشیم، نیازهای هم رو برآورده می کنیم؛ پول می دیم، چیزی می گیریم. بین ما و کسی که مایحتاج ما رو تامین می کنه چیز زیادی وجود نداره…. به نظر من یک قبیله زیر ساخت صحیح تری، برای زندگی ما می تونه باشه.

رویای من برای سال های آینده اینطور شکلی داره: زندگی در دامنه یک کوه، دورنمایی از جنگل و دشت، آوای پرنده ها، در کنار همسایه هایی شاد و پرانرژی، سرو صدای خنده و بازی بچه ها، آفتاب و خانه های گرم، هم آهنگ با طبیعت، پشتیبان یکدیگر، هر کسی می تونه به هرکی که می بینه اعتماد کنه، از دریافت یک لبخند مطمئن باشه،‌ همیشه در هر گوشه و کناری ماجرایی در جریانه که تو می تونی واردش بشی و….

من برای این عملی کردن این رویا تا به حال یکی چند همراهی پیدا کردم و قطعه زمینی در نظر دارم…. که اگر شما هم رویایی مث من دارید، دوست دارم نظر شما رو درباره اش بدونم… یا پیشنهاد های شما رو برای مدل این روستا و مشخصات و مختصات زمین مناسب بدونم.

برای دیدن تصاویری از زمین پیشنهادی من اینجا کلیک کنید. فعلن چند عکس گذاشتم و به زودی توضیحات و خوبی و بدی هاش رو از نظر خودم می نویسم.
هر کسی که رویایی مث من داره می دونه که هر نظری و هر همراهی ای چقدر پر ارزش و غنیمته…

همچنین یکی از وبسایت های مفید در این زمینه وبسایت شبکه جهانی روستاهای زیست بوم سازگار هستش.

با مهر
محمد
:)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>