برنامه برای شروع

خوب من از خیلی وقت پیش دغدغه های حقوق حیواناتی داشتم
نکته به نظر من این مشکل هستش که گمون می کنیم که تکامل وجود داشته (توجه به فعل که جنس ماضی هستش بکنین) که تا بالاخره انسان بر روی زمین پدید بیاد. و حالا ما پادشاه هستی هستیم که هرکار می خوایم می تونیم و باید بکنیم (به نسخه های مذهبی – الهی نمی پردازم).
خوب من با این نظر مخالفم.
الان به سراغ حقوق حیوانات می رم چون موضوع اون ها شبیه موضوع کودکان و یا بخش های دیگه ای از جامعه هستش که توانایی تکلم و حضور در مجامع کنشگرانه (از نوع حقوقی و غیره) رو ندارن. بچه ها نمی تونن بیان تو مجلس بگن حق ما اینه، افرادی از ما بزرگترها باید به این موضوع بپردازن. من هم با همین رویکرد وارد موضوع حقوق حیوانات می شم.
امروز یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ در جلسه ای در رستوران غذاهای بدون گوشت خانه، مجید چاکری و من و فائزه و مهدیه و چندتا از بچه های دیگه با هم جمع شدیم تا در این مورد صحبت کنیم.
عمده صحبت ما حول یه سیرک سطح پایینی در مشهد دور می زد که چند تا حیوون بخت برگشته رو اسیر خودش داره. حرف زدیم که چه می تونیم بکنیم. مجید با برنامه ای هوشمندانه قصد نفوذ به سیستم شون رو داره تا اطلاعات بیشتری کسب کنه. قرار شد با مرضیه ناظری و سایر رابط ها مون در روزنامه های محلی ارتباط بگیریم و در مورد سیرک و نقض حقوق حیوانات در سیرک بنویسیم. فائزه گفت می تونه بخش هایی از اعلانی که در اون اتحادیه اروپا سیرک های حیوانات رو بایکوت کرده، ترجمه کنه. من پیشنهاد دادم برای برنامه بعدی منتخبی از مستند Earthling یا مجموعه ای از چند فیلم کوتاه در زمینه حقوق حیوانات رو نمایش بدیم. مهدیه گفت یه برنامه دوچرخه سواری برای حامیان حقوق حیوانات اجرا کنیم. قرار شد با سایر گروه های فعال در زمینه های اجتماعی – زیست محیطی ارتباط بگیریم (مثل رفتگران طبیعت، گروه های کوهنوردی، گروه خانم دکتر بهار و غیره) که دست بر قضا گروه رفتگران طبیعت در رستوران یه جلسه داشتن و صحبت های اولیه ای با اونها انجام شد.

ایده ها و حرف های بیشتری زده شد… که در برنامه بعدی پیگیری خواهد شد. به امید دیدار شما دوستان مشهدی در جلسه بعدی حقوق حیوانات.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>